Menu

Przeczytajka

Blog powstał i wciąż powstaje z miłości do książek i czytania. Czytam wszędzie i non stop, dlatego chcę dzielić się swoimi emocjami i opiniami na temat przeczytanych książek.

Akcje książkowe, które warto popierać

anielka09

Ostatnio namnożyło nam się sporo akcji książkowych organizowanych przez wiele instytucji, fundacji czy księgarń. W końcu kiedy jak nie w wakacje mamy najwięcej czasu na to, żeby nadrobić zaległości w literaturze i poczytać coś, co od dawna wyglądało na nas z półki.

Dlaczego warto brać udział w takich akcjach? Bo czytelnictwo zawsze warto wspierać wszystkimi możliwymi sposobami. Nie będę się rozwodzić nad zaletami książek i czytania ich, bo uważam, że są oczywiste, a wszystko co przynosi nam korzyści powinniśmy rozwijać. 

Jedną z fajniejszych inicjatyw jakie ostatnio dostrzegłam to akcja Fundacji PWN i księgarni internetowej Ravelo "Czytam Polskie", której celem jest wspieranie czytelnictwa książek polskich autorów. Dlaczego ta akcja jest wg. mnie fajna? Bo ciągle zapatrujemy się na "zagranicę" czy to w kwestii literatury czy w kwestii muzycznej i wielu innych aspektach, a przecież sami mamy bardzo dużo fajnych autorów i tytułów książkowych, które są bardzo niedoceniane na rodzimym rynku, a szkoda, bo kto jak nie my sami znamy najlepiej naszą rzeczywistość i polskie realia. Uważam, że nie mamy się czego wstydzić, co udowadniają znani na świecie Lem, Sapkowski, Miłosz, Szymborska i wiele wiele innych.

Sama wykazując wsparcie dla akcji chcę przedstawić swoje propozycje ważnych polskich książek ostatniego roku:

1003343771945 Wojna i Pokój - Magdalena Grzebałkowska

100360776Arena szczurów - Marek Krajewski

100350443Reputacja - Andrzej Pilipiuk

100356690Marzenie Łucji - Dorota Gąsiorowska

100341007Zbrodnia w szkarłacie - Katarzyna Kwiatkowska

© Przeczytajka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci