Menu

Przeczytajka

Blog powstał i wciąż powstaje z miłości do książek i czytania. Czytam wszędzie i non stop, dlatego chcę dzielić się swoimi emocjami i opiniami na temat przeczytanych książek.

Geniusz Virginii C. Andrews

anielka09

Przy okazji nadchodzącej premiery książki autorki "Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangangerów" (1 marca) postanowiłam dziś napisać coś o pisarce, której książki uważam za genialne.

Virginia C. Andrews - źródło: Wikipedia.orgVirginia C. Andrews urodziła się w 1923 roku w Portsmouth w Virginii (USA). Tak naprawdę nazywała się Cleo Virginia Andrews. Jest jedną z najpopularniejszych pisarek na świecie. Stworzyła ponad 20 serii literackich, a jej książki przetłumaczone zostały na blisko 22 języki. Największą popularność przyniosły jej "Kwiaty na poddaszu". Pisała przede wszystkim sagi rodzinne podejmując takie tematy tabu jak między innymi miłość kazirodcza.

Virginia C. Andrews zmarła w 1986 roku na raka płuc pozostawiając po sobie ogromny dorobek literacki i wiernych czytelników. Dlatego spadkobiercy pisarki postanowili zatrudnić ghostwritera, aby dokończył zaczęte dzieła V.C. Andrews. I tak seria "Pamiętnik Christophera" została napisana w całości przez Andrew Neidermana w oparciu o szkice literackie i zarysy fabuły stworzone przez pisarkę. W Polsce książki autorki wydawane są przez wydawnictwo Prószyński Media.

Cechą charakterystyczną serii Virginii C. Andrews jest to, że składały się najczęściej z 5 części. Kilka z książek Virginii C. Andrews zostało także zekranizowanych, między innymi: Kwiaty na poddaszu, A jeśli ciernie, Płatki na wietrze, Kto wiatr sieje. W 2016 roku zostanie wypuszczona produkcja telewizyjna My sweet Audrina.

© Przeczytajka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci