Menu

Przeczytajka

Blog powstał i wciąż powstaje z miłości do książek i czytania. Czytam wszędzie i non stop, dlatego chcę dzielić się swoimi emocjami i opiniami na temat przeczytanych książek.

Nowy Pilipiuk, czyli Litr ciekłego ołowiu

anielka09

Andrzej Pilipiuk jest cenionym polskim twórcą powieści fantastycznych z dużą dozą historii w najlepszym wydaniu. Autor z wykształcenia jest archeologiem, jednak zawsze marzył o tym, żeby zostać pisarzem. I został, wychodząc do czytelników od razu z armatą jaką był i jest do dziś książka pt. "Kroniki Jakuba Wędrowycza".

Później przyszedł czas na opowiadania. Stworzył serię "Światy Pilipiuka", gdzie oddaje się fantastycznym wizjom z elementami historycznymi. Do dziś opowiadania Pilipiuka uważane są przez krytyków za najlepszą część jego twórczości literackiej. 22 kwietnia ukazał się kolejny ze światów Pilipiuka, czyli "Litr ciekłego ołowiu".

Na nudę czytelnik książki nie będzie miał co narzekać. Z tego co możemy przeczytać w recenzji serwisu PrzeczytajTo, Pilipiuk zadbał o to, żeby nudno nie było. Będzie UFO, Voodoo, Yeti w Karpatach, a nawet postapokalipsa. Osobiście mnie to przekonuje i z pewnością książkę kupię, bo Pilipiuk jest tak świetnym pisarzem jak i człowiekiem. Miałam okazję go poznać na spotkaniu z czytelnikami i jest to naprawdę wesoły gawędziarz, co przewidywałam już po jego wcześniejszych książkach.

Z recenzji na Biblionetce z kolei poznamy odrobinę fabuły tytułowego opowiadania:

Tytułowe opowiadanie to zagadka „Kuriera Warszawskiego”, wychodzącego przed wojną w stolicy. Do Roberta Storma zgłasza się prawnik reprezentujący zagranicznego klienta, który twierdzi, że jest prenumeratorem tygodnika i chce zapisać gazecie swój majątek w testamencie. Pod jednym warunkiem: Storm musi odnaleźć redakcję i drukarnię, w której wydawany jest przedwojenny tytuł. W tym celu bohater wertuje historię Warszawy i przemierza najciemniejsze zakątki stolicy, gdzie mogłaby skrywać się tajemna siedziba gazety. Czy „Kurier Warszawski” naprawdę jeszcze istnieje? Czy Stormowi uda się rozwiązać tę zagadkę?

Źródło: Biblionetka.pl

I jak będziecie czytać?

 

© Przeczytajka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci